Головна

Робітники розповідають про попит на власні послуги

Чим ви керуєтесь, думаючи який фах обрати? Щоб було цікаво? Щоб люди потребували того, що ви робите? Щоб могли гарно заробляти? Мати гнучкий графік?

Професійна освіта дає такі можливості. Ви зможете влаштуватися на добре оплачувану роботу. Чи відкрити і розвивати власну справу. Або ж працювати через сервіси онлайн-замовлень, підвищуючи власний рейтинг і, відповідно, кількість запитів до вас.

Ти, коли всім потрібна допомога

Роби корисне і потрібне

Важливість робітничих професій особливо загострила війна. Зварювальники залишили звичні замовлення і почали робити протитанкові їжаки, швеї шиють розгрузки та плитоноски, пекарі печуть хліб, який потрібен всім і всюди, медсестри рятують життя. І ще безліч-безліч подібних прикладів.

Але й там, де все тихо, без робочих рук ніяк. Бо треба сіяти і збирати урожай, лагодити мережі, збирати техніку, одягати та годувати людей, лікувати. Це – невидима магія, без якої світ стояв би на місці.

«Я отримую десятки замовлень в день. Більшість із них термінові. Для мене роботи на годину-дві, а для людей — це повернення до звичних речей. Коли кажеш «запрацювало», на тебе дивляться як на чарівника, і ти розумієш, що робиш правильні речі».

Сергій, 47 років, електрик

Попит, який завжди є

Якщо ви подивитесь на основні рекрутерські сайти, то побачите, що найзатребуванішими зараз є айтішники та представники робітничих професій. Попит на ІТ-спеціалістів пояснюється стрімким розвитком галузі. А от робітничі професії потрібні завжди.

Великі виробництва шукають операторів машин, закрійників і кравців, технологів, логістів, зварників. У сфері обслуговування потрібні пекарі, кондитери, перукарі. Якщо ж є бажання брати індивідуальні замовлення і працювати на себе — така можливість теж є.

«Коли мене мама приводила у перукарню, ми завжди чекали в черзі, щоб постригтися. Десь тоді я зрозуміла, що це робота, яка завжди буде. Так я й вирішила стати перукаркою. І коли робиш добре свою роботу, то вже до тебе люди шукатимуть вікно, щоб записатися на стрижку».

Надія, 39 років, власниця перукарного бізнесу

Гроші важливі

Попит на послуги дорівнює добрій ціновій пропозиції. Наприклад, середня зарплата столяра на виробництві стартує від 10 тисяч гривень. Якщо ж працювати через профільні сервіси, то можна отримувати від тисячі гривень за одне замовлення. А в хорошого фахівця вони завжди будуть. Задоволений клієнт радо поділиться корисним контактом із друзями чи родичами.

«Я понад 30 років шию. З початку 2000-их працюю на себе. Люди або приходять до мене із своїми замовленнями, або я беру замовлення онлайн. Комусь потрібно пошити костюм, комусь перешити пальто, комусь підрізати штани. Якщо хотіти працювати, то в місяць спокійно 20 тисяч гривень можна заробляти. І це без оренди офісу, бо шити можна з дому».

Лариса, 52 роки, кравчиня

Професіонали потрібні завжди

Люди їстимуть, вдягатимуться, їздитимуть на транспорті, купуватимуть будинки і ремонтуватимуть квартири, ходитимуть до перукаря і на каву, робитимуть безліч звичних речей. І завжди будуть потрібні професіонали, які вміють пошити одяг, знають, як працює технологічна лінія на заводі, зможуть змонтувати сонячні панелі чи бути оператором-кранівником. Особливо в країні, яка буде відбудовуватися після війни.