Чи є робітничі професії в IT?

Хто не хотів би працювати в ІТ? Тобто, читайте – хто не хотів би мати престижну роботу, високу зарплатню і можливість створювати технології, які змінюють світ. Мабуть, таких буде мало. Шлях до цих перспектив лежить навіть і через заклади ПТО!
Що вчити в ПТО?
У багатьох закладах профтехосвіти доступний такий напрямок, як оператор з обробки інформації та програмного забезпечення. Це найбільш наближена спеціальність до світу ІТ. А навчання на базі 9 класів займає лише 3 роки.
Що ви будете вивчати:
- текстові редактори (по типу Word)
- як працювати з електронними таблицями та базами даних
- програмами для створення графіки, анімації (Adobe Photoshop, Adobe Illustrator тощо)
- програми для монтажу відео (наприклад, Adobe Premier)
- створення та оформлення презентацій
- правила та методики створення сайтів та додатків
- будову і принципи роботи комп’ютерної техніки
- склад та інсталяційні особливості основних операційних систем
- інсталяцій програм
- методики пошуку інформації в інтернеті
- правила та методики тестування комп’ютерної техніки

У закладах ПТО у вас буде багато практичних завдань. Ви отримаєте дуже хорошу технічну базу знань, з якою ви можете або вже почати кар’єру, або ж продовжити спеціалізоване навчання в університеті чи курсах з програмування.
“Навчання мені подобалось тим, що ми всі програми вивчали одразу. Тобто ми відкривали Word чи Photoshop, і крок за кроком розбирали програму. Після закінчення училища я вирішила піти на курси UX-дизайнерів і вже працюю на позиції молодого дизайнера, створюючи сайти”
розповідає Аліна, яка опанувала професію оператор з обробки інформації та програмного забезпечення
Крім того, велику увагу приділяєте англійській мові. Переглядайте серіали чи блоги на YouTube англійською, читайте новини чи статі на професійну тематику.
Де працюють оператори з обробки інформації?

Як люблять казати викладачі, все залежить від вас та вашої наполегливості. Дійсно, так. Випускники можуть влаштуватись у центри з продажу та ремонту комп’ютерної, офісної та побутової техніки, в компанії інтернет-провайдерів, фірми-розробники програмних продуктів, будь-які установи, де є робота з комп’ютерами.
В ІТ-секторі пропозиції з позначкою Intern або Junior. Наприклад, можна працювати розробником, тестувальником, системним адміністратором, дизайнером, SEO-спеціалістом.
Прогляньте в інтернеті, який перелік обов’язків передбачає певна позиція.
Вакансії можна проглядати на сайтах пошуку роботи (Work.ua, Robota,ua) та спеціалізованих сайтах DOU, де є категорія “початківцям” або на сайті анонімного пошуку роботи Джині.
Ознайомившись з обов’язками, ви зможете зрозуміти, що найбільше вас цікавить та чи достатньо у вас знань. Після цього можна почати пошук професійних курсів та стажувань.
Стажування
Варто бути готовим, що іноді стажування може бути безоплатним. Тому намагайтесь знаходити компанію для стажування на останньому курсі навчання. Закінчивши профтех, ви вже зможете вказати в резюме, що у вас є досвід.
Інформація про стажування може бути на сайтах ІТ-компаній. Або як варіант, закидуйте компанії листами та пропонуйте себе. Опишіть у листі, що ви вже вивчили, чого хочете навчитись, скільки годин на тиждень можете працювати. Варто бути готовим, що таких листів потрібно буде відправити не один десяток, а відповідь прийде лише з кількох компаній. Не варто впадати у відчай, адже ви лише почали свій кар’єрний шлях і усі звершення чекають на вас попереду.
Навчання у закладах професійної освіти – це один з кроків до омріяної кар’єри в ІТ.
